به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

دیمر 6 الی 12 ولت 1 آمپر (کنترل دور موتور، کنترل نور لامپ)


برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید

این کیت برای کنترل دور موتور یا نور لامپ ٦ الی ١٢ ولت استفاده می شود. ولتاژ را به ترمینال CN1 و مصرف کننده را به ترمینال CN2 متصل نموده و با کمک ولوم خروجی را کنترل نمایید. کیت دیمر 6 تا 12 ولت نوین کیت بر اساس یک طرح ساده تولید موج PWM توسط آی سی 555 ساخته شده است. در حالت معمولی می توان از ماسفت IRF540 استفاده شده در این کیت براحتی 1 آمپر جریان کشی کرد.

from: talkingelectronics.com

یکی از فواید ماسفت ها امکان موازی کردن آنها برای دستیابی به آمپر بیشتر است. در تصویر زیر چهار عدد ماسفت IRF540 را با یکدیگر موازی کرده ایم و یک دیمر 12 ولت سفارشی ساخته ایم که در حالت معمولی 10 آمپر و حداکثر 20 آمپر جریان دهی خواهد داشت. البته در حالت حداکثر بایستی فن روشن باشد تا حرارت اضافه را دفع کند. توجه داشته باشید که از این طرح تا 30 آمپر هم می توان جریان لحظه ای کشید ولی در هر صورت برای جریان های بالا مثلا 100 آمپر می توان تعداد بیشتری ماسفت را با یکدیگر موازی کرد. در موازی کردن ماسفت ها دقت داشته باشید که پایه های درین و سورس به طور مستقیم با هم موازی می شوند ولی گیت ها با مقاومت 1K به یکدیگر متصل می گردند. موازی کردن ماسفت ها برای جریان دهی بیشتر امری متداول بوده و در مدارهای PWM و خصوصا باتری شارژرهای آمپر بالا (100 آمپر، 200 آمپر) تعداد زیادی ماسفت را با یکدیگر موازی می کنند.


در مشاهده ویدیو مشکل دارید؟ روی این لینک کلیک کنید

در مشاهده ویدیو مشکل دارید؟ روی این لینک کلیک کنید

خرید فایل برد مدار چاپی (با خروجی نرم افزار PCB ،Altium و PDF) و سایر مستندات - قیمت 5000 تومان:

ايميل:
(5000 تومان)

توجه: لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده می شود، همچنین در صورتی که ایمیل خود را وارد نمایید لینک دانلود برای ایمیل شما نیز ارسال می شود. اکیدا توصیه می شود ایمیل خود را بطور صحیح وارد کنید تا پیگیری تراکنش های ناموفق امکان پذیر باشد.برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنیدخانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
سوالی دارید؟ با شماره 09191885096 (زکی زاده) تماس بگیرید، sms بزنید یا از راه های زیر استفاده کنید:
کانال تلگرام
پشتیبانی در تلگرام (چت)
©۱۳۹۱-۱۳۹۵ - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com