به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

دیمر 220 ولت 2 آمپر 400 وات واقعی با ترایاک BT139


برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید

این کیت با استفاده از ترایاک های سری BT طراحی شده و برای کم و زیاد کردن نور لامپ های رشته ای (التهابی) و نیز کم و زیاد کردن دور موتورهای الکتریکی به کار می رود. از این کیت برای کم و زیاد کردن نور لامپ های کم مصرف و مهتابی و موتورهای القایی به هیچ وجه استفاده نکنید. با توجه به این که ولتاژ برق شهر در تمام نقاط این مدار جاری است برای جلوگیری از برق گرفتگی از لمس کردن قطعات روی برد، خنک کننده ترایاک، دستگیره و بدنه فلزی ولوم و سایر خطوط مسی پشت فیبر خودداری نمایید و دستگاه را پس از مونتاژ در یک جعبه عایق پلاستیکی قرار دهید و فقط دستگیره ولوم (با سرولوم) را در بیرون از جعبه قرار دهید. دیمرها ممکن است بر روی شبکه برق ایجاد پارازیت نمایند و باعث اختلال در کارکرد برخی از لوازم صوتی و تصویری از قبیل رادیو و تلویزیون گردند.

در یک تست فنی در آزمایشگاه نوین کیت، کیت دیمر 220 ولت برای کنترل روشنایی یک لامپ پروژکتور 1000 وات برای مدت 1 ساعت تحت جریان 2 آمپر قرار گرفت. در این جریان که با توجه به فرمول P=VI نمایانگر توان 400 وات می باشد، رادیاتور ترایاک BT139 تا مرز 84 درجه سانتیگراد گرم شد و روی همین دما بصورت ثابت باقی ماند. با این بررسی به این نتیجه رسیدیم که عدد 16 آمپر و توان 3000 وات که در برگه اطلاعاتی این ترایاک ذکر شده در عمل (و البته در طراحی ما) و با توجه با اندازه خنک کننده و خطوط مسی پشت فیبر در حدود 2 آمپر و توان 400 وات می باشد، هر چند با نصب خنک کننده بزرگتر، استفاده از فن، و قلع اندود نمودن خطوط مسی ممکن است بتوان جریان بیشتری را از این دیمر کشید.

در مشاهده ویدیو مشکل دارید؟ روی این لینک کلیک کنید

خرید فایل برد مدار چاپی (با خروجی نرم افزار PCB ،Altium و PDF) و سایر مستندات - قیمت 5000 تومان:

ايميل:
(5000 تومان)

توجه: لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده می شود، همچنین در صورتی که ایمیل خود را وارد نمایید لینک دانلود برای ایمیل شما نیز ارسال می شود. اکیدا توصیه می شود ایمیل خود را بطور صحیح وارد کنید تا پیگیری تراکنش های ناموفق امکان پذیر باشد.برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنیدخانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
سوالی دارید؟ با شماره 09191885096 (زکی زاده) تماس بگیرید، sms بزنید یا از راه های زیر استفاده کنید:
کانال تلگرام
پشتیبانی در تلگرام (چت)
©۱۳۹۱-۱۳۹۵ - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com