سنسور تشخیص سطع آب و مایعات که به شناور الکترونیکی یا فلوتر معروف است برای تشخیص سطح مایعات و عملکرد پمپ آب یا آلارم بکار می رود. این سنسور از جنس پلاستیک ساخته شده و کاملا ضد آب می باشد. 

عملکرد آن بدین صورت می باشد که یک حلقه پلاستیکی از جنس پلاستیک سبک (احتمالا توخالی یا متخلخل) بر روی یک لوله پلاستیکی دیگر حرکت آزادانه دارد. با افزایش سطح آب این پلاستیک سبک بالا می رود و بسته به جهت قرار گیری می تواند یک سوئیچ را قطع و وصل کند. سوئیچ نیز یک ریدرله مغناطیسی می باشد که در داخل لوله قرار گرفته است. شایان ذکر است که در قسمت بالایی پلاستیک متخلخل یک آهنربای گرد قرار گرفته است. 

** اگر پلاستیک متخلخل طوری قرار گیرد که آهنرابای آن بالا باشد، (حالت پیشفرض) در حالت عادی که پلاستیک پایین است سوئیچ وصل خواهد بود و با بالا رفتن سطح آب سوئیچ قطع می شود (مناسب برای اتصال به پمپ آب برای پر کردن خودکار مخزن یا استخر ویا سیستم هشدار دهنده کاهش سطع آب مثل سطح آب کولر یا خودرو)

** اگر پلاستیک متخلخل را خارج کرده و آنرا به صورت معکوس قرار دهید، در حالت عادی سوئیچ قطع بوده و با بالا آمدن سطح آب سوئیچ وصل می شود (مناسب برای سیستم هشدار دهنده افزایش سطح آب در استخریا تانکر)


نکته مهم در استفاده از این سنسور اینست که با توجه به ضعیف بودن آستانه تحمل رید رله، حتما خروجی این سنسور توسط رله معمولی تقویت شود سپس برای راه اندازی سایر لوازم مثل پمپ یا آلارم مورد استفاده قرار گیرد. 

ابعاد
طول (بر حسب سانتی متر) 12
قطر 2.5 سانتی متر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

تشخیص سطح مایع (شناور، فلوتر) - P100

  • مدل کالا: Floater_P100
  • موجودی: ناموجود
  • 7,200 تومان


کالاهای مرتبط

رطوبت سنج دیجیتال SHT10

رطوبت سنج دیجیتال SHT10

این برد یک رطوبت سنج دیجیتال با سنسور صنعتی دیجیتا..

135,000 تومان

آژیر آتش نشانی

آژیر آتش نشانی

یک کیت آلارم قوی 4 تا 12 ولت همراه با بلندگو برای ..

10,000 تومان

تشخیص سطح مایع (شناور، فلوتر) - P52

تشخیص سطح مایع (شناور، فلوتر) - P52

سنسور تشخیص سطع آب و مایعات که به شناور الکترونیکی..

8,750 تومان

برچسب ها: سطح, مایع, شناور، فلوتر