به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

تایمر دیجیتال ساعتی با تایم روشن و خاموش - نسخه 1.2


برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید

این برد یک تایمر دیجیتال با قابلیت روشن و خاموش کردن یک وسیله برقی در زمان مشخص می باشد. بطور مثال می توان با استفاده از این دستگاه چراغ های روشنایی محوطه بیرون منزل یا تابلوی مغازه را در ساعت ٨ شب روشن و در ساعت ١٢‌شب خاموش کرد.

این کیت در درجه اول یک ساعت دیجیتال دقیق با استفاده از آی سی ساعت DS1307 به همراه باتری بکاپ می باشد که زمان موجود را نگه داری میکند و با قطع برق زمان را از دست نخواهد داد. بخش دوم این کیت تایمر دیجیتال می باشد که دو زمان یکی برای روشن کردن (وصل کردن) رله و دیگری برای خاموش کردن (قطع کردن رله) دریافت کرده و در زمان های داده شده رله را کنترل می نماید. برای تنظیم ساعت سیستم با استفاده از کلید های min و hour می توان ساعت و دقیقه را تنظیم نمود. برای تنظیم زمان روشن شدن رله بایستی با یک دست کلید ON را نگه داشته و در همین حال با فشردن کلید های min و hour ساعت و دقیقه زمان روشن شدن را تنظیم کرد. برای تنظیم زمان خاموش شدن نیز به همین منوال باید کلید OFF را نگه داشته و با کلید های min و hour دقیقه و ساعت زمان خاموش شدن را ست کرد. این زمان ها در حافظه آی سی دستگاه ذخیره شده و با قطع برق از بین نمی رود.

این برد دارای یک رله با تحمل بار ٧ آمپر در ولتاژ ٢٢٠ ولت می باشد، هرچند می توان با اتصال کنتاکتور به خروجی رله بارهای قوی تر را نیز با آن کنترل کرد. خروجی رله به صورت کلید بوده و می توان بارهای DC ولتاژ پایین را نیز توسط آن کنترل کرد. برای راه اندازی این برد به یک آداپتور ٨ الی ٩ ولت مستقیم DC با شدت جریان حداقل ٥٠٠ میلی آمپر نیاز دارید. ضمناً در صورت استفاده از تغذیه سوئیچینگ ٥ ولت بایستی رگولاتور 7805 را از مدار خارج کرده و ولتاژ را به طور مستقیم به خروجی رگولاتور وصل کنید (در صورتی که تخصص کافی ندارید این کار توصیه نمی شود).

در صورتی که به محض اتصال تغذیه، عدد 5:5 نمایش داده می شود و نیز موقع تعویض باتری و حتی در صورتی که با فشار کلید ها نمی توانید ساعت را تنظیم کنید باید دستگاه را ری ست کلی نمایید: برای ریست کلی تغذیه را قطع کرده، هر دو کلید min و hour را با هم نگه دارید و در همین حال تغذیه دستگاه را وصل نمایید؛ دو ثانیه پس از وصل تغذیه هر دو کلید را رها کنید، در این حالت دستگاه به تنظیمات پیش فرض بازگشته و می توانید زمان ها را تنظیم نمایید.

در صورتی که فقط از ساعت استفاده می کنید و می خواهید رله را به طور کلی غیر فعال نمایید، دیپ سوئیچ قرمز رنگ روی برد را به سمت پایین تنظیم کنید.


در تصویر زیر نحوه سیم کشی دستگاه برای اتصال بار 220 ولت مشاهده می شود. (توجه داشته باشید که آداپتور و سیم ها در بسته بندی موجود نمی باشد و بایستی به طور جداگانه خریداری شود).

نقشه سیم کشی تایمر ساعتی دیجیتال
خرید سورس Bascom، فایل برد مدار چاپی (با خروجی نرم افزار PCB ،Altium و PDF) و سایر مستندات - قیمت 10 هزار تومان:

ايميل:
(10 هزار تومان)

توجه: لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده می شود، همچنین در صورتی که ایمیل خود را وارد نمایید لینک دانلود برای ایمیل شما نیز ارسال می شود. اکیدا توصیه می شود ایمیل خود را بطور صحیح وارد کنید تا پیگیری تراکنش های ناموفق امکان پذیر باشد.برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنیدخانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
سوالی دارید؟ با شماره 09191885096 (زکی زاده) تماس بگیرید، sms بزنید یا از راه های زیر استفاده کنید:
کانال تلگرام
پشتیبانی در تلگرام (چت)
۱۳۹۱-۱۳۹۶© - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com