به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

تایمر دیجیتال ساعتی با یک تایم روشن و خاموش - نسخه 2.0 (ثانیه دار)


تايمر ساعتي

برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید

این برد یک تایمر دیجیتال با قابلیت روشن و خاموش کردن یک وسیله برقی در زمان مشخص می باشد. بطور مثال می توان با استفاده از این دستگاه چراغ های روشنایی محوطه بیرون منزل یا تابلوی مغازه را در ساعت ٨ شب روشن و در ساعت ١٢‌شب خاموش کرد.

آپدیت نسخه 2.0:

در این نسخه برد از ابتدا طراحی شده و ثانیه نیز به دستگاه اضافه شده است. بدین ترتیب کمترین زمانی که می توانید رله را در 24 ساعت روشن و خاموش نمایید 1 ثانیه می باشد. (مناسب برای آبیاری های لحظه ای و ثانیه ای، دان ریزی برای پرندگان، اعمال پالس برای بستن/باز کردن درب و ...)
در این برد از مرغوب ترین قطعات بازار استفاده شده است (رله تیانبو، آی سی ساعت DS1307 اورجینال SMD، رگولاتور 7805 اورجینال (عدم حساسیت به تغذیه کمی بالاتر از 12 ولت)
در این برد می توانید یک زمان برای روشن شدن رله و یک زمان برای خاموش شدن رله در 24 ساعت تعریف نمایید. این برد درواقع یک زمانه می باشد.برای ایجاد زمان های بیشتر می توانید از چند برد استفاده کرده و خرجی رله ها را موازی (OR) نمایید.
امکان غیر فعال کردن رله با استفاده از دیپ سوئیچ فراهم شده است (در این حالت برد همانند یک ساعت دیجیتال معمولی عمل خواهد کرد)
ساعت برد با قطع برق به کار خود ادامه می دهد.
زمان های تنظیم شده در EEPROM میکرو ذخیره شده و با قطع برق باقی می ماند.
ولتاژ تغذیه این برد 12 ولت DC می باشد که از طریق آداپتور تامین می شود.
خروجی برد بصورت کلید بوده و قادر به کنترل بارهای 1 تا 220 ولت 5 آمپر می باشد (حداکثر 1000 وات)
برای کنترل بارهای سلفی مثل موتور، فن، کولر، و غیره باید از کنتاکتور در خروجی دستگاه استفاده شود.

این کیت در درجه اول یک ساعت دیجیتال دقیق با استفاده از آی سی ساعت DS1307 به همراه باتری بکاپ می باشد که زمان موجود را نگه داری میکند و با قطع برق زمان را از دست نخواهد داد. بخش دوم این کیت تایمر دیجیتال می باشد که دو زمان یکی برای روشن کردن (وصل کردن) رله و دیگری برای خاموش کردن (قطع کردن رله) دریافت کرده و در زمان های داده شده رله را کنترل می نماید. برای تنظیم ساعت سیستم با استفاده از کلید های sec و min و hour می توان ساعت و دقیقه و ثانیه را تنظیم نمود. برای تنظیم زمان روشن شدن رله بایستی با یک دست کلید ON را نگه داشته و در همین حال با فشردن کلید های sec و min و hour ساعت و دقیقه و ثانیه زمان روشن شدن را تنظیم کرد. برای تنظیم زمان خاموش شدن نیز به همین منوال باید کلید OFF را نگه داشته و با کلید های sec و min و hour ساعت و دقیقه و ثانیه زمان خاموش شدن را تنظیم کرد. این زمان ها در حافظه آی سی دستگاه ذخیره شده و با قطع برق از بین نمی رود.

این برد دارای یک رله با تحمل بار 5 آمپر در ولتاژ ٢٢٠ ولت می باشد، هرچند می توان با اتصال کنتاکتور به خروجی رله بارهای قوی تر را نیز با آن کنترل کرد. خروجی رله به صورت کلید بوده و می توان بارهای DC ولتاژ پایین را نیز توسط آن کنترل کرد. برای راه اندازی این برد به یک آداپتور 12 ولت مستقیم DC با شدت جریان حداقل ٥٠٠ میلی آمپر نیاز دارید.

در صورتی که به محض اتصال تغذیه، عدد 5:5 نمایش داده می شود و نیز موقع تعویض باتری و حتی در صورتی که با فشار کلید ها نمی توانید ساعت را تنظیم کنید باید دستگاه را ری ست کلی نمایید: برای ریست کلی تغذیه را قطع کرده، کلید ON را نگه دارید و در همین حال تغذیه دستگاه را وصل نمایید؛ دو ثانیه پس از وصل تغذیه کلید را رها کنید، در این حالت دستگاه به تنظیمات پیش فرض بازگشته و می توانید زمان ها را تنظیم نمایید.

در صورتی که فقط از ساعت استفاده می کنید و می خواهید رله را به طور کلی غیر فعال نمایید، دیپ سوئیچ قرمز رنگ روی برد را به سمت پایین تنظیم کنید.


در تصویر زیر نحوه سیم کشی دستگاه برای اتصال بار 220 ولت مشاهده می شود. (توجه داشته باشید که آداپتور و سیم ها در بسته بندی موجود نمی باشد و بایستی به طور جداگانه خریداری شود).

نقشه سیم کشی تایمر ساعتی دیجیتال

برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنیدخانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
برای ارتباط با پشتیبانی تماس بگیرید 09191885096 (زکی زاده)
۱۳۹۱-۱۴۰۰© - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com