به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

تایمر دیجیتال ساده از یک دقیقه تا 100 ساعت (نسخه REV-1.2)


برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید

این برد یک تایمر دیجیتال با قابلیت روشن یا خاموش کردن یک وسیله برقی زمان مشخص می باشد. بطور مثال می توان با استفاده از این کیت باتری شارژر را پس از ٥ ساعت خاموش کرد و یا پلوپلز را ١٠ ساعت دیگر روشن کرد. همچنین با توجه به زمان طولانی این کیت می توان مثلاً با تنظیم روی ٩٦ ساعت، دستگاهی خاصی را ٤ روز بعد روشن یا خاموش کرد! این کیت پس از انجام عملیات متوقف می شود و یک مرحله ای است. از ویژگیهای این برد ورودی فعال ساز (کلید start) آن است؛ به طور مثال می توان زمان را تنظیم کرده و پس از زدن کلید start شمارش را آغاز کرد و نیز با زدن کلید stop زمان را متوقف نمود. (بازگشت تایمر به زمان تنظیم شده). در نسخه 1.2 کلید Reset نیز به مدار اضافه شده که برای صفر کردن زمان تنظیم شده به کار می رود.

برای تنظیم زمان روشن شدن (یا خاموش شدن؛ نظر به اینکه رله این دستگاه دوحالته می باشد همیشه یک حالت وصل و یک حالت آن قطع می باشد و پس از سر رسیدن زمان این حالات برعکس می شود) می توان با فشردن کلید های min و hour ساعت و دقیقه زمان تحریک رله را تنظیم کرد. این زمان ها در حافظه آی سی دستگاه ذخیره شده و با قطع برق از بین نمی رود. پس از تنظیم زمان با زدن کلید Start دستگاه شروع بکار کرده و با زدن Stop ری ست می گردد.

این برد دارای یک رله با تحمل بار ٧ آمپر در ولتاژ ٢٢٠ ولت می باشد، هرچند می توان با اتصال کنتاکتور به خروجی رله بارهای قوی تر را نیز با آن کنترل کرد. خروجی رله به صورت کلید بوده و می توان بارهای DC ولتاژ پایین را نیز توسط آن کنترل کرد. برای راه اندازی این برد به یک آداپتور ٨ الی ٩ ولت مستقیم DC با شدت جریان حداقل ٥٠٠ میلی آمپر نیاز دارید. ضمناً در صورت استفاده از تغذیه سوئیچینگ ٥ ولت بایستی رگولاتور 7805 را از مدار خارج کرده و ولتاژ را به طور مستقیم به خروجی رگولاتور وصل کنید (در صورتی که تخصص کافی ندارید این کار توصیه نمی شود).


خرید سورس Bascom، فایل برد مدار چاپی (با خروجی نرم افزار PCB ،Altium و PDF) و سایر مستندات - قیمت 10 هزار تومان:

ايميل:
(10 هزار تومان)

توجه: لینک دانلود پس از پرداخت نمایش داده می شود، همچنین در صورتی که ایمیل خود را وارد نمایید لینک دانلود برای ایمیل شما نیز ارسال می شود. اکیدا توصیه می شود ایمیل خود را بطور صحیح وارد کنید تا پیگیری تراکنش های ناموفق امکان پذیر باشد.

برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنیدخانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
برای ارتباط با پشتیبانی تماس بگیرید 09191885096 (زکی زاده)
۱۳۹۱-۱۴۰۰© - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com