به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

ترموستات (دماسنج) دیجیتال با رزولیشن 0.1 درجه سانتیگراد با سنسور دیجیتال DS18B20 نسخه (Rev 1.8)


برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید


*** امکان کالیبراسیون دما از 0.1± تا 9.9± درجه ***

(resolution) رزولیشن، تفکیک پذیری یا وضوح: 0.1 درجه
(accuracy) دقت یا خطای سنسور: 0.5 درجه
محدوده قابل اندازه گیری و نمایش: 55.0- تا 125.0+
محدوده قابل تنظیم برای عملکرد رله ها: 55.0- تا 125.0+
دو رله با عملکرد و دماهای Min و Max مجزا برای گرم کننده و سردکننده
سیم کشی سنسور تا 10 متر با 3 رشته سیم معمولی

این برد یک دماسنج دیجیتال فوق العاده دقیق با سنسور صنعتی دیجیتال DS18B20 می باشد که در محدوده 55.0- تا 99.0+ درجه سانتیگراد با رزولیشن 0.1 درجه کار می کند. از ویژگیهای این دماسنج می توان به قابلیت تنظیم دو دمای مینیمم و ماکسیمم با تفکیک پذیری 0.1 درجه و کنترل دو رله کاملاً مجزا در این دو دما اشاره کرد. به طور مثال با تنظیم دمای min1 بر روی 10.2 و دمای max1 روی 20.0 هرگاه دمای محیط از 10.2 کمتر شود رله شماره ١ وصل شده (بخاری) و به محض اینکه دما از 20.0 درجه بیشتر شد (یعنی 20.1) رله شماره ١ (بخاری) قطع می شود. همچنین به طور مثال با تنظیم دمای min2 بر روی 25.0 و max2 بر روی 37.3 هرگاه دمای محیط از 37.3 بیشتر شود رله شماره ٢ وصل می شود (خنک کننده) و نیز در صورتی که دما از 25.0 درجه کمتر شود رله شماره ٢ (خنک کننده) قطع می شود. بدین ترتیب دما همیشه در محدوده تنظیم شده باقی خواهد ماند و از حد پایین رله اول و حد بالای رله دوم تجاوز نخواهد کرد. این ترموستات یا دماسنج دیجیتال برای ساخت دستگاه جوجه کشی، استفاده در سالن پرورش قارچ، گلخانه، آکواریوم و حتی محیط های صنعتی و نیز بعنوان هشدار دهنده دمای اتاق سرور ایده آل می باشد.

ویژگی دیگر این برد، سنسور دیجیتال آن می باشد که دقت آن فوق العاده بالا بوده و کالیبره شده است. در ضمن این سنسور را می توان با استفاده از سیم سه رشته معمولی تا فاصله 10 متر دورتر از دماسنج قرار داد.

ویژگی دیگر این ترموستات دیجیتال سادگی کار با آن و تنظیم دمای min و max است. بدین صورت که برای تنظیم دمای مینیمم رله شماره یک کافیست با یک دست کلید min1 را نگه داشته و با دست دیگر کلید های up و down را برای تنظیم آن فشار دهید. برای تنظیم دمای حداکثر رله شماره یک نیز کافیست با یک دست کلید max1 را نگه داشته و با دست دیگر کلید های up و down را برای تنظیم آن فشار دهید. دماهای رله شماره دو نیز به همین ترتیب با نگه داشتن min2 و max2 قابل تنظیم است. دماهای تنظیم شده در حافظه EEPROM میکروکنترلر ذخیره شده و با قطع برق پاک نمی شود.

در مشاهده ویدیو مشکل دارید؟ روی این لینک کلیک کنید

این برد دارای دو رله با تحمل بار ٧ آمپر در ولتاژ ٢٢٠ ولت می باشد، هرچند می توان با اتصال کنتاکتور به خروجی رله ها بارهای قوی تر را نیز با آن کنترل کرد. خروجی رله ها به صورت کلید بوده و می توان بارهای DC ولتاژ پایین را نیز توسط آنها کنترل کرد. برای راه اندازی این برد به یک آداپتور 12 ولت مستقیم DC با شدت جریان حداقل 500 میلی آمپر نیاز دارید.

این برد از میکروکنترلر ATmega8 استفاده می کند که برنامه آن با دقت تمام نوشته شده و از Watchdog برای جلوگیری از هنگ کردن میکرو بهره گرفته شده است، چنانچه میکرو در هر صورت هنگ کند پس از دو ثانیه به طور خودکار ری ست می شود و به کار خود ادامه می دهد. در واقع عملکرد این مدار تضمین شده است اما برای اطمینان بیشتر توصیه می شود همیشه برای کارهای چند صد میلیونی مانند گلخانه ها و سالن ها از دو دماسنج، دو سرد کننده و دو هیتر به طور جدا گانه استفاده تا احتمال ضرر و زیان به نصف کاهش یابد. ضمناً در صورتی که با فشار کلید ها نمی توانید دما را تنظیم کنید باید دستگاه را ری ست کلی نمایید: برای ریست کلی تغذیه را قطع کرده، هر دو کلید Up و Down را با هم نگه دارید و در همین حال تغذیه دستگاه را وصل نمایید؛ دو ثانیه پس از وصل تغذیه هر دو کلید را رها کنید، در این حالت دستگاه به تنظیمات پیش فرض بازگشته و می توانید دمای مینیمم و ماکسیمم را تنظیم نمایید.در تصویر زیر نحوه سیم کشی دستگاه برای اتصال بار 220 ولت مشاهده می شود. (توجه داشته باشید که آداپتور و سیم ها در بسته بندی موجود نمی باشد و بایستی به طور جداگانه خریداری شود).

نقشه سیم کشی ترموستات دیجیتال

نقشه سیم کشی کابل فلت ترموستات دیجیتال قدیمی نوین کیت

برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنیدخانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
برای ارتباط با پشتیبانی تماس بگیرید 09191885096 (زکی زاده)
۱۳۹۱-۱۴۰۰© - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com