به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

تایمر دیجیتال تکرار شونده از یک ثانیه تا 100 ساعت


توجه: نسخه جدید تایمر تکرار شونده (از یک ثانیه تا 100 روز) را در این لینک ببینید.

این برد یک تایمر دیجیتال با قابلیت روشن و خاموش کردن یک وسیله برقی در سیکل زمانی مشخص می باشد. بطور مثال می توان با استفاده از این کیت یک دستگاه را به به طور متناوب و با زمان بین ١ ثانیه (حداقل) تا ١٠٠ ساعت (حداکثر) روشن و خاموش کرد و این سیکل به طور مرتب تکرار می شود. ضمناً زمان روشن بودن و خاموش بودن به صورت جداگانه قابل تنظیم است. به عنوان مثالی دیگر می توان سیستم آبیاری قطره ای را با این دستگاه کنترل نمود و مثلاً هر ١٢ ساعت به مدت ١ دقیقه شیر آب را باز کرده و این سیکل را تکرار کرد.

برای تنظیم زمان روشن بودن رله بایستی با یک دست کلید ON را نگه داشته و در همین حال با فشردن کلید های min و hour ساعت و دقیقه زمان روشن بودن را تنظیم کرد. برای تنظیم زمان خاموش بودن نیز به همین منوال باید کلید OFF را نگه داشته و با کلید های min و hour دقیقه و ساعت زمان خاموش بودن را ست کرد. این زمان ها در حافظه آی سی دستگاه ذخیره شده و با قطع برق از بین نمی رود. پس از تنظیم زمان با زدن کلید Start دستگاه شروع بکار کرده و با زدن Stop متوقف شده و زمان به ابتدای سیکل باز می گردد. ضمناً در صورتی که کلید Start زده شده باشد و دستگاه در حال کار باشد و در همین حال برق قطع شود، پس از وصل شدن برق دستگاه به کار خود ادامه می دهد، چرا که آخرین وضعیت دستگاه در حافظه دائمی باقی می ماند و برای خاموش شدن و توقف کامل بایستی کلیدStop زده شود که در این صورت پس از قطع و وصل برق هم دستگاه متوقف می ماند.

این برد دارای یک رله با تحمل بار ٧ آمپر در ولتاژ ٢٢٠ ولت می باشد، هرچند می توان با اتصال کنتاکتور به خروجی رله بارهای قوی تر را نیز با آن کنترل کرد. خروجی رله به صورت کلید بوده و می توان بارهای DC ولتاژ پایین را نیز توسط آن کنترل کرد. برای راه اندازی این برد به یک آداپتور ٨ الی ٩ ولت مستقیم DC با شدت جریان حداقل ٥٠٠ میلی آمپر نیاز دارید. ضمناً در صورت استفاده از تغذیه سوئیچینگ ٥ ولت بایستی رگولاتور 7805 را از مدار خارج کرده و ولتاژ را به طور مستقیم به خروجی رگولاتور وصل کنید (در صورتی که تخصص کافی ندارید این کار توصیه نمی شود).

در آپدیت اخیر یک سورس جدید اضافه شده است که زمان روشن بودن آن MM:SS یعنی دقیقه و ثانیه می باشد و زمان خاموش بودن آن HH:MM یعنی ساعت و دقیقه. در صورتی که سورس جدید را در میکرو بارگزاری نمایید زمان روشن بودن رله حداقل یک ثانیه و حد اکثر 100 دقیقه و زمان خاموش بودن مطابق با سورس قدیمی حداقل یک دقیقه و حداکثر 100 ساعت می شود. این سورس برای سیستم هایی طراحی شده که بایستی پس از روزها یا ساعتها خاموشی فقط چند ثانیه رله را وصل کنند مثل سیستمهای آبیاری، سیستم غذادهی به حیوانات، ماهیها، پرندگان و سایر کاربردها. ضمنا سورس قدیم نیز در پوشه قرار دارد.


خانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
برای ارتباط با پشتیبانی تماس بگیرید 09191885096 (زکی زاده)
۱۳۹۱-۱۴۰۰© - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com