به نام خدا

نوین کیت

کیت های الکترونیکی، فروش سورس، شماتیک، PCB، برنامه، نقشه و مدارهای الکترونیکی

تایمر دیجیتال تکرار شونده از یک ثانیه تا 100 روز - نسخه 2.3


برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید

این برد نسخه جدید تایمر تکرار شونده می باشد که نرم افزار و سخت افزار آن مجددا طراحی شده و قابلیت تنظیم ثانیه، دقیقه، ساعت و روز را برای هر دو تایم روشن و خاموش دارا می باشد. حداقل زمان قابل تعریف برای این تایمر 1 ثانیه و حداکثر زمان قابل تعریف 100 روز (حدودا 3 ماه و 10 روز) می باشد. گستره ی استفاده از تایمرهای تکرار شونده بسیار وسیع می باشد، مثلا با تنظیم تایم روشن روی 1 ثانیه و تایم خاموش روی یک ساعت می توانید یک دستگاه عطر پاش ایجاد کنید و یا با تنظیم تایم روشن روی 5 ثانیه و تایم خاموش روی 1 روز می توانید یک سیستم آبیاری خودکار بسازید.

برد این مدار از نظر سخت افزاری ارتقاء یافته و بصورت دو طبقه طراحی شده است. در این نسخه برد نمایشگر، کلیدهای تنظیم و LED های نمایش دهنده وضعیت رله ها بر روی یک برد مجزا به ابعاد 3.5 در 8.5 سانتی متر قرار گرفته و سایر قسمتها از قبیل میکروکنترلر، رله ها، ترمینال ها و ... بر روی یک برد دیگر به بعاد 8 در 8.5 سانتی متر پیاده سازی شده است. ارتباط بین دو برد به کمک 27 رشته سیم (کابل فلت) برقرار شده است و براحتی می توان برد نمایشگر را از روی اسپیسرها باز کرده و بر روی پنل دستگاه نصب نمود. کلید های تنظیم برد نمایشگر از نوع پایه بلند (10mm) می باشد و برد نمایشگر به گونه ای طراحی شده است که با ایجاد 9 سوراخ کوچک 4mm و یک مستطیل 1 در 6.5 سانتی متری می توان پنل نمایشگر و تنظیمات را خارج از جعبه قرار داد. در ضمن تغذیه این دستگاه بین 9 تا 12 ولت DC می باشد (جریان مورد نیاز حداقل 500 میلی آمپر). برای مشاهده اطلاعات فنی بیشتر می توانید به توضیحات برد قدیمی در این لینک مراجعه فرمایید.


نمونه ای از کاربردهای تایمر تکرار شونده:


در تصویر زیر نحوه سیم کشی دستگاه برای اتصال بار 220 ولت مشاهده می شود. (توجه داشته باشید که آداپتور و سیم ها در بسته بندی موجود نمی باشد و بایستی به طور جداگانه خریداری شود).

سیمکشی تایمر تکرار شونده دیجیتال

یکی از کاربردهای تایمر تکرارشونده استفاده بعنوان کنترل گردش موتور دستگاه جوجه کشی می باشد. در این قسمت یک طرح پیشنهادی برای کنترل جهت گردش موتور گیربکس دار DC دو سیم ارائه شده است. برای استفاده از این طرح بایستی یک رله 5 ولت دیگر بصورت موازی با رله دستگاه قرار گرفته و خروجی دو رله همانند نقشه زیر توسط دو عدد میکروسوئیچ به موتور DC متصل شود. برای موتورهای سه سیم DC نیازی به رله اضافه نمی باشد. (نقشه پایین)


در مشاهده ویدیو مشکل دارید؟ روی این لینک کلیک کنید

برای خرید آنلاین برد اینجا کلیک کنید
خانه | فروشگاه | قوانين و مقررات | ثبت شکایات | درباره ما | تماس با ما
برای ارتباط با پشتیبانی تماس بگیرید 09191885096 (زکی زاده)
۱۳۹۱-۱۴۰۰© - تمام حقوق برای نوین کیت محفوظ است
A Site By: AVR64.com